Włókna bambusowe cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców, którzy chcą zapewnić dzieciom bardzo dobre warunki do snu. Materiał spotyka się z uznaniem wielu, ze względu na szereg zalet. Specjalnie dla najbardziej wymagających rodziców przygotowaliśmy kolekcję Bamboo, która obejmuje kołderki i pościele, otulacza oraz poduszki wykonane z bambusa.

Czym wyróżnia się materiał bambusowy?
W związku z tym, że pościel ma bezpośredni kontakt z wrażliwą, delikatną skórą dziecka, zawsze musisz sprawdzać, z jakiego materiału została wykonana. Właściwości cyrkulacyjne, które zapewniają jej przewiewność, brak gromadzenia się wirusów i bakterii oraz ograniczające nadmierną potliwość posiada pościel bambusowa z wypełnieniem dla niemowląt. Inwestując w nią, masz pewność, że dziecku zapewniasz maksymalnie komfortowy sen, bez żadnych dolegliwości skórnych. Funkcjonalna i zdrowa pościel zagwarantuje komfortowy wypoczynek każdej nocy, przez cały rok.

Włókna bambusowa mają bardzo rozbudowane właściwości. Przede wszystkim posiadają zdolność do utrzymywania ciepła, co jest niezwykle przydatne w chłodniejsze dni. Możesz mieć pewność, że dziecko nie zmarznie, gdy na zewnątrz będą niższe temperatury. Latem, pościel bambusowa natomiast bardzo przyjemnie chłodzi. Wszystko to powoduje, że dziecko w swojej sypialni będzie miało idealne warunki do wypoczynku.

Kołdra bambusowa z wypełnieniem ma także cenne właściwości hipoalergiczne. Oznacza to, że nie będzie źródeł problemów skórnych oraz reakcji alergicznych dziecka.

Pościel bambusowa z wypełnieniem idealnym produktem dla rodziców ceniących kwestie ekologiczne
Ochrona środowiska jest bardzo ważna dla wielu osób, szczególnie dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci dorastały wśród świeżego powietrza i miały szansę na piękną przyszłość, na terenach zalesionych, pozbawionych śmieci oraz smogu. Właśnie dlatego część rodziców świadomie wybiera produkty dla pociech, które powstają w zgodnie ze środowiskiem, bez wyrządzania szkody dla przyrody. Pościel bambusowa dziecięca jest ekologiczna, a przy tym antyalergiczna. Jest to najlepsze połączenie z możliwych. Możesz mieć przekonanie, że udało zrobić się wszystko, aby zapewnić dziecku bezpieczne, komfortowe warunki do snu.

Pościel bambusowa idealnym rozwiązaniem dla dziecka w każdym wieku
Niezależnie od tego, czy masz kilkumiesięczne czy kilkuletnie dziecko, możesz kupić pościel bambusową. Nie pożałujesz. Miękka w dotyku, posiadająca wspaniałe właściwości hipoalergiczne pościel zagwarantuje zdrowy, komfortowy sen dla każdego dziecka. Korzyści, jakie uda się uzyskać są bezcenne. W końcu zyskujesz materiał antyalergiczny, antygrzybiczny, utrzymujący bardzo dobrze ciepło, jednocześnie ograniczający potliwość. Czy wyobrażasz sobie, aby pościel dla dziecka była jeszcze lepsza?

Obalamy mity, jakie krążą wokół tkaniny bambusowej
Kontrowersyjnym tematem są zawsze produkty dla dzieci. Mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nie inaczej jest w przypadku tkaniny bambusowej, z której powstają pościele znajdujące się w naszej ofercie. Pragniemy obalić kilka najpopularniejszych mitów, aby uspokoić rodziców, że kupując pościele bambusowe dla niemowląt robią bardzo dobrą inwestycję.

Mit 1: ekologiczna produkcja włókien bambusowych jest kwestią sporną
Przyjmuje się, że włókna ekologiczne powstają zgodnie z ekologicznymi zasadami. Dużo jest w tym prawdy, ale niestety do pozyskiwania tego materiału, niektórzy dostawcy stosują silne środki chemiczne. Oznacza to, że nie zawsze do końca cały proces przebiega aż tak ekologicznie, jak można by było się spodziewać. Musisz więc świadomie wybierać miejsca, gdzie kupujesz pościel bambusową. Jednak, trzeba podkreślić, że sama uprawa bambusa jest szybka, wydajna i nie stosuje się oprysków chemicznych. Jest to głównie zasługa minimalnych wymagań bambusa, jeżeli chodzi o glebę. Jest on w stanie rosnąć praktycznie na każdym terenie.

Mit 2: właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne bambusa są niweczone w procesie produkcji
Korzystając z usług profesjonalnych producentów pościeli dla dzieci, możesz uzyskać pewność, że dołożyli oni wszelkich starań, aby pozyskać materiały od dostawców dbających o najwyższe standardy jakości. Chodzi tu przede wszystkim o produkcję pościeli z włókien, które nadal mają cenne właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne, które nie zostały zniweczone w procesie niewłaściwego, chemicznego pozyskiwania włókien. Kupując pościel bambusową ze sprawdzonych źródeł, zyskujesz wszystko, co najlepsze.